Bizimle iletişim kur
James Yang

Telefon numarası : +8618629639278

Naber : +8618629639278

Yaşlı sağlığı gıda pazarı kaosu: kalitesiz, beyin yıkama pazarı

May 28, 2021

Bu yılki "3.15" Chen Li çok üzgündü.Altmış yaşında babası Chen Zhenglin'e sahipti, sağlıklı yiyecekler için on binlerce dolar biriktirdi ve nihayetinde intihar etmek için denizden nefret etti.
"Geçen yıldan beri, bana 6 milyon yuan sağlık ürünü almam için yalan söylediler, karıma Yuntaishan olabilirim ve Xi'an turizmi, şimdiye kadar bir yer gitmedi ... ... ayrıca izin verdiler ailem olmadan beni ve bir anlaşma imzaladılar, Sonunda anlaşmayı ve on binlerce doları alıp götürdüler. Kanmayın ... ... veliaht üyeniz Chen Zhenglin.
Elinde babasının intihar notu ve birkaç sağlıklı gıda satın alma makbuzu tutan Chen Li ve kocası, yardım için Emniyet Müdürlüğü'nden polis karakoluna gitti."Sağlık ürünleri şirketi ve o (Chen Zhenglin) bir anlaşma imzaladı, aileye söylemesine izin vermedi ve daha sonra anlaşmalar ve faturalar alındı, şikayet de güçlü bir kanıt eksikliği."Chen, China Youth Daily Youth Online Reporters'a, olayın ardından sağlık ürünleri şirketi ile aileleriyle görüşmek istediğini söyledi.

Ulusal İstatistik Bürosu verileri, 2009'dan 2015'e kadar, Çin'in sağlık ürünleri pazarının yıldan yıla genişlediğini ve yaşlıların en önemli tüketici grupları sağlık gıda alanı haline geldiğini göstermektedir.Uzun süredir, birçok sağlık ürünleri satıcısı, yaşlıların psikolojik özelliklerini ele geçirmek, kalitesiz, serbest artış ve çeşitli yollarla beyin yıkama pazarlamasına başlamak için, böylece derinlerde eski kurbanlar var, piyasa kaosu çok eleştiri .

 

 

 

Turizm adı altında, reel sektörün hat pazarlaması
Chen Zhenglin'in intihar notuna bakın, Chen Li ve kocası derinden pişmanlık duyuyorlardı, "bu insanlar (sağlık gıda satış personeli) bütün gün parkta dolaşarak, yaşlıları ev yapımı gevezeliği yakaladılar, ama aynı zamanda sık sık yumurta, meyve, Evlat dindarlığı gönderdiler , para aldatmak gibi değil."
Ve Chen Zhenglin, Zhejiang Jiaxing Guan ile karşılaştırıldığında Yingdong biraz "şanslı" görünüyor.Birkaç ay önce, yaşlılar için uzun süreli sağlık gıda alımı, bir sağlık şirketi Bin Ada Gölü'nün yolculuğunu organize etti, ancak yolda beyin kanaması patlaması öldü.China Youth Daily muhabiri, ticari binaların da bulunduğu sağlık ürünleri şirketinin en az 10 çeşit sağlık ürünleri şirketinde, her gün yaşlıları "toplantı", "sağlık binası" için sonsuz bir akışta organize ettiğini öğrendi. isim.(İlgili raporlar için bkz. "China Youth Daily", "Health Building" varlıklarının 11 Ocak 2017 09 sürümü ")
Yaşlılardan birinin ayrılması, diğerinin de şımartılmasına engel olmayan “dersleri hediye almak” ile yaşlılar sağlık şirketlerinin temposuna yükseldi.Broşürlerden, çağrı, sağlık dersleri açmak, hediyeler vermek, seyahat göndermek için ürünler satın almak ... ... bu "beyin yıkama" türündeki sağlıklı gıda pazarlama ekolojisinde, ayırt etme yeteneğinin olmaması, açgözlü küçük ve kronik muzdarip hastalıklar, yaşlılar genellikle ana Pazarlama nesnesi haline gelir.
Chen Li'de bir sağlık bakım şirketinin dahili personeli çalışma sayfası, yaşlıların adı, cep telefonu, hediyeler ve diğer bilgileri bir bakışta aldı, şu notu aldı: "Lütfen çok az insan (yani, satıcı sağlık hizmetlerine katılmak için) satmak için bakım ürünleri Yaşlı adam çok az olacak - gazeteciler not), önceden aramak için belirlemek için, daha iyi garantör.Program "ısınma" ve "günlük gezi" ve "iki günlük" ile doldurulur tur" ve diğer düzenlemeler.
"Yaşlılara daha önce hangi hastalıkları daha çok araştıracaklarını sorduk, pazarlama yaparken, yaşlıların korkunç hastalığını büyütmek için, hangi hastalığın yaygın olduğunu, hangi tedaviyi söyleyelim."Geçen yıl, eski Çin ağında sağlıklı gıdaların tanıtımında Çinli gençliğe Yan yağmur, iki büyük pazarlama "rutininin" iki çevrimiçi satışının olduğunu bildirdi: "biri, listenin büyük bir listesini sağlamak için şirkete uygundur. ,yaşlıya davetiye,ücretsiz hediye ve kişisel bilgi tablosunu doldurmasına izin verin.Bir broşür mü, çevre gezilere tanıtım, aslında birlikte bir şeyler satmak için aldattılar.
Yan Xiaoyu, "misafir" (endüstri jargonunda, yani, önce yaşlılarla duyguya daha yakın ve daha sonra kişisel bilgilere daha fazla erişimle bir tarih almak için ayarlandı, onları pazarlamaya katılmaya davet etme fırsatını yakaladı) dedi - (gazeteciler) aşamasında, satış elemanlarına genellikle sohbet yoluyla ilk sorulan yaşlılara fiziksel durumu sorulduğunda, sağlık bilinci yok, emeklilik birimleri vb, kayıt olmalarına izin verecek koşulları sağlıyor ve "turizm ana olaydır", öyle ki hem "yaşlıların bilgilerine erişim" hem de "yeni müşterilerin gelişimi".Deneyimlerine göre, yolu açtıktan sonra, "emekli maaşları var, en iyi yaşlı adama sağlıklı gıda satın aldı, özellikle çift gidecek."
Sağlık ürünleri şirketi pazarlama yoluyla "rutin", adım adım yaşlı grupları çeşitli sağlık ürünleri türlerinden ayırt etme becerisini zayıflatır.CCTV "3.15" parti maruziyeti gibi, Wuhan Lok Biling Biyoteknoloji Şirketi, Hubei Guozhi Albert Biyoteknoloji Şirketi ve diğer beş sağlıklı gıda satış şirketi, en genel "pazarlama" yaklaşımıyla yaşlıların zayıflıklarını ele geçirmek için "doğru". çeşitli yollarla tüketici bilgileri elde etmek için, veri tabanının kurulmasından sonra analiz ve konsolidasyon ve daha sonra organizasyonel toplantılar, hedef tüketicilerin taranması hedeflenen pazarlama - muhabir Notu) gıda.Weihai A Weier biyoteknoloji şirketleri bile büyük veri istatistiklerini kullanıyorlar, "yumurta yığınları" yaklaşımının kullanılmasının, yaşlıları pazarlamaya katılmaları için "elinde tutmanın" en kolayı olacağını buldu.
Çin Sağlık Derneği avukatları Gao Bingbing, yaşlı tüketicilerin bilme hakkı, mülkiyet hakları ve daha da kötüsü, tüketicilerin sağlık haklarının yaşamlarının ciddi ihlalleriyle ilgili sağlık görüşmeleri dolandırıcılığı olduğunu söyledi.
"Qingdao Zhengyong Uzun Beslenme Merkezi müdürü Zheng Jianlong, gazetecilere verdiği demeçte, sağlıklı gıda satışları şeklindeki mevcut sağlıklı gıda satışlarının sağlıklı gıda satışları şeklinde olduğunu söyledi, Çeşitlilik, yaşlıların kullanımı kolay, bu yüzden çocuklar ebeveynlerinin eski hayatı hakkında daha fazla endişe duyarak, değişim boşluğunu kırın.
Sağlıklı yiyeceklerin terapötik işlevi yoktur
Kemik yoğunluğu haplarını artırın, mor Fu FDP oral solüsyonu ... ... Chen Li şimdi sadece vücudun her zaman sağlıklı olduğunu kaydetti, baba bu bilinmeyen ürünleri satın almak için sağlık gıda satıcısından emekli tasarruflarını harcadı.
"Uzun zaman önce onlara sağlıklı yiyeceklerin Kaopu olmadığını, babamın ya da sık sık bir toplantıya gittiğini, esas olarak annemin yüksek tansiyonu olduğu için ürünü aldığını söyledim."China Youth Daily muhabirine çevrimiçi olarak, "Hepimiz istiyoruz, Her neyse, sağlıklı yiyecekler yemek iyi ve zararsızdır ve daha sonra sormadı.
Sağlıklı gıda ürünleri ile karıştırılacak olan, birçok yaşlının sağlıklı gıda satın alması ana hatalardan biridir.Listelenen sağlık gıdalarının onayını onaylayan Devlet Gıda ve İlaç İdaresi hükümlerine uygun olarak, "ulusal sağlık kelimesi" birleşik logosunun "küçük mavi kapağı" gibi olmalıdır ve sağlık gıdalarının onay numarası arasında benzersiz bir ilişkisi vardır. , Düzenli sağlıklı gıda tüketici kimliğinin bir işareti olarak.Bununla birlikte, soruşturmadaki China Youth Daily muhabiri, markada hala çok sayıda sağlıklı gıda üreticisi olduğunu ve ilgili yasa ve yönetmeliklerin "ulusal gıda kelimesi" logosunun etrafında "topun kenarını" oynamak için etkili olduğunu tespit etti. telaş yapmak için."Small blue cap" dökümhane üretim işletmelerinin bir kısmı maliyetleri düşürmek, pazarı ele geçirmek, sağlık gıda ürünlerinin üretimini üçüncü taraf distribütörlere onaylatmak, aynı sağlıklı gıda onay numarasını ve hatta bir dizi marka ürünü yapmak , Sağlık gıda pazarında ve altında oldukça karışık bir çanta.
2013 yılında, Devlet Gıda ve İlaç İdaresi, Madde 4'ün OEM'i üretmemesini, çalıştırmamasını ve ithal etmemesini sağlayan "sağlık gıda denetimi ve bildirim (taslak) ile ilgili yasadışı konulardaki çöküşün yönetimine ilişkin ek düzenleme hakkında" yayınladı. sağlık gıda Temmuz 2016, Devlet Gıda ve İlaç İdaresi, "sağlıklı gıda kayıt ve dosyalama yönetimi yaklaşımı" (bundan böyle "tedbirler" olarak anılacaktır) resmi olarak uygulandı ve 60. Maddede "aynı işletme aynı ürünü kullanamaz" ifadesine yer verildi. Farklı sağlık gıda adlarını kaydetmek veya kaydetmek için formül, bir parti yalnızca "OEM" fenomenini önlemek için kaynaktan bir sağlık gıdasına karşılık gelebilir.
Ek olarak, sağlıklı gıda etiketinin, kılavuzun ana içeriğinin ima edilmeyeceği veya tüketicileri yanıltıcı hastalıkların önlenmesi, tedavisi ve diğer işlevlerinin, sağlıklı gıda adının insan vücudu organlarını içermemesi gerektiğini ima etmemesi gerektiği "yaklaşımı". .Ve bazı sağlık gıda şirketlerinin Cordyceps sinensis besin solüsyonunu satması, kemik yoğunluğunu artırma hapları vb., ambalajlarında hala "tümörü inhibe etme" ve "kemik yoğunluğunu arttırma" ve diğer etkiler, sağlıklı gıda ve tıbbın sınırlarını bulanıklaştırdı.Piyasada çok sayıda sağlıklı gıda formülasyonu ve içeriğinin yasadışı kullanımı var.
Guangzhou Huangpu Bölgesi, düşük düzeyde sağlık hizmeti de sağlıklı gıda kurbanlarından biridir.CCTV haber raporlarına göre, sağlık gıda şirketinin tanıtımını dinlemek için, yüksek tansiyondan muzdarip, Ming Wo yangın lisansı Ganoderma lucidum amino asit oral sıvı ve diğer sağlıklı gıdaları hiçbir etki göstermedikten sonra satın aldı, ancak 16.000 yuan tasarruf harcadı.
Yaşlı kronik hastalık tedavisi daha uzun döngü, etkisiz anlamına geldiğinden, birçok yaşlı insan sorunu görmek için hastaneye gider, ancak sağlık gıda tanıtımının etkinliğine inanır.
Sağlık gıda tedavisinin bilimsel bir temeli var mı?Gıda güvenliği kanunu, ilacın test edilen etkinliğinden ayırt edilmesi için ambalajın üzerinde "Bu ürün ilacın yerini alamaz" ifadesinin sağlık gıdasını gerektirir.
Ancak birçok yaşlı insan bunu anlamıyor.Şanghay Jiaotong Üniversitesi'ne Bağlı Halk Hastanesi Altıncı Halk Hastanesi eczane görevlisi Yao Yaohua, medyaya verdiği bir röportajda, yüksek tansiyon hastalarıyla karşılaştığını hatırlatarak, sadece sağlıklı yiyecekler yediğini, ilaç almadığını, hastanın tansiyonunun kontrol edilemediğini, çok tehlikeli, değilse sağlık gıdaların rehberliğinde zararı az değildir.
Aynı sağlıklı gıda fiyatları büyük ölçüde değişir
Bu yüzden Chen Li, sağlıklı yiyeceklerin fiyatı kadar şaşkın hissediyor.Babasının "kemik yoğunluğu haplarını artırmak için Shaolin kartı" satın almak için yaklaşık on bin yuan harcadığı gibi, ürün ambalajı "çevrimiçi satışlar değil, 1990 yuan ulusal birleşik perakende fiyatı" olarak işaretlendi, ancak internette onda birine kadar işletmeler var. satış fiyatından.Guangzhou'da bulunan raporlara göre, Guangdong Daoshan Food Co., Ltd. yaşlılara yüksek fiyatlı propolis ve diğer sağlık gıdalarını satmak için uzun vadeli "yeşil gıda süpermarketi", 200 yuan'dan az propolis, en yüksek fiyat 20.000 yuan'a kadar, fiyat 100 kez döndü ...
Toptan satış pazarında sağlıklı gıda fiyatları arasındaki uçurum çok yaygın.
"Bu şişe Victoria D kalsiyum yumuşak kapsülleri, toptan satış fiyatı size 15 yuan piyasada 68 yuan satmak, yaşlılar yemek için genellikle 4 ay etkili oluyor."Pekin'deki Fengtai Bölgesi güneş sağlık gıda alışveriş merkezi toptan satış pazarı, toplandı Bir düzineden fazla tıbbi ekipman, sağlık gıda toptan satış mağazası, çeşitli boyutlarda marka tıbbi ekipman, sağlık gıda ve takviyeleri ile dolu mağaza, 20 yuan'da birçok kapsül ürünü tek şişe toptan fiyatı baştan aşağı.Burada bir sağlık gıda üreticisinin dağıtım acentesi olduğunu iddia eden bazı sahipleri, eczaneler de buradan satın alıyor.
Yan Xiaoyu, sağlık gıda ürünlerini teşvik eden şirketlerinin genellikle markanın adını duymadığını, genellikle fiyat artışının on katından fazla olduğunu söyledi.Ulusal işletme kredi bilgi tanıtım sisteminde, sağlık ürünleri üreticilerinin çoğunluğunun yasadışı işletme kayıtları bulunmamakla birlikte, yanlış propaganda durumu nedeniyle cezalandırılmıştır.
China Youth Daily muhabiri röportajda, alıcıların genellikle sağlık gıda satın almak için eczanenin yerel itibarını seçtiğini, "küçük eczane kaynağı belirsiz, marka eczanelerin kalitesi garanti edilmelidir."Öyle bile olsa aynı tür sağlıklı gıda, piyasada, eczanelerde, hastanelerde de farklı fiyatlarda.
Bu fiyat farkının sebepleri nelerdir?Üretimden, dolaşımdan satışa, nihai fiyatlandırmayı hangi faktörler etkiler?Cheng Yuhang'dan önce sağlık gıda endüstrisi uygulayıcıları şunları söyledi: "Sağlık gıda primi tüm üreticilerin elde etmesi değildir. , Kanal, terminal vb. Büyük karlardan. "Eski onkoloji doktoru, şimdi bir İnternet tıp şirketinde çalışan tıbbi danışman Li Tianle Ayrıca, diğer endüstrilere kıyasla, nihai fiyatlandırmanın oranı olarak hesaplanan sağlık ürünleri sirkülasyonu genellikle yarıdan fazladır, Kanal maliyetlerinin tüm yönleri ve eczane satın alma fiyatı aynı değildir.
Çin Geleneksel Çin Tıbbı Derneği'nin yönetici direktörü, China Youth Daily'de Çin tıbbı uzmanlarının eczacılarının direktörü olarak Pekin Jishuitan Hastanesi Eczacılık Bölümü'ndeydi · Youth Online muhabiri, sağlıklı gıda üretim eşiğinin düşük olduğunu itiraf etti Uyuşturucu, piyasa regülasyonunun ürettiği karların dolaşımının kaçınılmaz sonuçlarındandır, ancak “kâr artışı” eksikliği yoktur.Tıbbi ürünlerin satışıyla uğraşan Wu Qiong, ayrıca "sağlık ürünleri endüstrisindeki satıcı pazarının oldukça rekabetçi olduğunu, üreticilerin yukarıdakilerin maliyetini artırması gerektiğini", çeşitli vergi ve kar puanları ve diğer fiyatları açıkladı. faktörler esnek ve birleşik kontrol elde etmek zor.
12358 fiyat izleme platformu personeli, piyasa tarafından düzenlenen mevcut ulusal sağlık gıda fiyatlandırmasının serbestleştirilmesinin, "Kimin sattığını fiyatlandırır, en yüksek fiyat veya en düşük fiyat yoktur. Tüccarların fiyatlandırma gücü var, tüketicilerin seçeneği var.
Pekin Gıda ve İlaç İdaresi bir uyarı yayınladı, tüketiciler işaretleri ve onay belgelerini kontrol etmenin yanı sıra sağlıklı gıda satın alıyor, ancak aynı zamanda fabrika adı, sitesi, telefonu, üretim tarihi, son kullanma tarihi ve uygun şekilde ambalaja dikkatle bakıyorlar. satın alma faturası ve ilgili belgeler.
Uzmanlar, düzenleyicilere sağlık gıda endüstrisi örnekleme ve cezalandırma çabalarını artırmalarını tavsiye ediyor
Chen Zhenglin, arabuluculukta yerel polis karakolunun ölümünden yaklaşık iki hafta sonra, Chen Li ve kocası nihayet tazminat meselelerini çözmek için Sağlık ve Sağlık Endüstrisi A.Ş.'ye gitti.Shandong Eyaleti Gıda ve İlaç İdaresi'nden China Youth Daily muhabiri, yerel Ticaret ve Sanayi Bürosu, Kamu Güvenliği Bürosu ve diğer işlevsel departmanların ve düzenleyici makamların dahil olduğu ve araştırdığı konusunda bilgilendirildi, ancak olayın sağlıkla ilgili olduğuna dair bir kanıt yok. gıda kalitesi ve güvenlik sorunları
Ve Zhejiang Jiaxing yaşlı Guan Yingdong, ailelerinin ölümünden sonra sadece sağlık ürünleri şirketinden 1 milyon tıbbi masraf aldı.Sigorta şirketi tarafından tespit edilen yaşlı, beyin kanamasından öldüğü için kaza sigortası kategorisine girmeyip, sigorta şirketinden tazminat alamıyor.
Son yıllarda Çin'de sağlık ürünleri pazarlaması mağduru olan yaşlılar, tüketici haklarına engel olarak görülüyor.Bir tarafı savunmak zor, diğer taraf ise son iki yıldır sağlıklı gıda ile ilgili tüketici şikayetleri katlanarak artıyor.
Çin Tüketici Derneği tarafından yılın başında yayınlanan istatistiklere göre, "sağlıklı gıda" ve "sağlık ürünleri" ile ilgili şikayetlerin sayısı 1816'da alınırken, 8749 vakaya kıyasla 2015'e göre %188 artış, En çok "kalite" ve "Yanlış Tanıtım"dan şikayet eden, "kalite" ve "fiyat" şikayetlerinden en çok 2015 yılındaki büyümeden daha bariz.
Ekim 2015'te resmi olarak yürürlüğe giren yeni gıda güvenliği yasası, sağlıklı gıda ürünlerinin kaydı, dosyalanması, işletilmesi ve denetlenmesi konusunda daha katı gereklilikler getirdi.Bu yılın başlarında yayınlanan Devlet Gıda ve İlaç İdaresi'ne göre, sağlık gıdaları ve gıda katkı maddeleri de dahil olmak üzere 2014'ten 2016'ya kadar olan örnekleme verileri, 9 kategori gıda örnekleme geçiş oranı da dahil olmak üzere yıldan yıla arttı, 2016 sağlıklı gıda örnekleme geçiş oranı 98,1 % Bununla birlikte, topluluk hala gri kanal üretimi, sağlıklı gıda satışı, piyasayı bozma yoluyla yasadışı tüccarlara sahip olmaya devam ediyor.
Düzenleyici ikilem dışında sağlıklı gıda pazarını nasıl daha fazla kontrol edebiliriz?İlgili departmanlara ve uzmanlara bilginin yaygınlaştırılması, kurumsal öz disiplin, departman denetimi, teşhis ve tedavi ortamının iyileştirilmesi vb. öneriler verilmektedir.
"Sağlıklı yiyecekler yenemez, her kişinin fiziksel durumu farklıdır, aynı belirtilerle bile, spesifik tedavi kişiden kişiye değişir, hasta tedavi için normal bir hastaneye gider."Çin tıbbı uzmanları Zhai Shengli, sağlık teorimizde "Gıda ve tıp homolog" argümanını tanıttı, birçok ülke, tüketiciler için sağlık gıdaları ve sağlık ürünlerine karıştırılan ilaçlarda sağlık ürünleri ve sağlık ürünleri için kolay olan diyet takviyeleri olarak sağlık gıda konumlandırması olacak, bazı biyoteknoloji şirketleri yanlış propaganda, yanıltıcı kamu tüketimi, Bozuk sağlık gıda endüstrisi imajı.Bu nedenle, "sağlıklı gıdaların yaygınlaştırılması ve bilimsel sağlık bilgisinin yaşlılık faaliyetlerinde gereklidir."
Sağlık gıda endüstrisi açısından bakıldığında, Zhai Shengli, "reçetenin kaynağı, ürün bileşimi ve üretim süreci, ürünün esasını belirlemenin anahtarıdır" dedi, formülde ürünlerin üretimini kaynaktan sıkı bir şekilde kontrol etmelidir. , işleme ve sıkı kontrollerin diğer yönleri.
Beslenme uzmanı Zheng Yulong, endüstrinin öz disiplinini güçlendirmenin önemini vurguladı, Ulusal Beslenme ve Sağlık Gıda Derneği ve diğer endüstri yönetim kurumları iç denetime başlamalı.Zheng Yulong ayrıca şunları önerdi: "Gıda ve İlaç İdaresi, iş sektörü etiketten, tanıtımdan, satıştan ve numune almanın diğer yönlerinden, yasadışı operatörlerin ifşa edilmesi, 'kara listenin' oluşturulması, cezaları artırmalı, böylece kötü işadamları taklit etmeye cesaret etme."
"'Satacağım' 'seyahat etmek için ürün satın almak' ve diğer satışlarda sahte abartılı propaganda, izin verilen adreslerde değil satış ve diğer yasa dışı eylemler gıda ve ilaç düzenleyici makamların odak noktasıdır."China Youth Daily muhabiri, Pekin Gıda ve İlaç İdaresi sağlık gıda kozmetik kayıt ve Denetleme personelinin çevrimiçi olarak yaptığı açıklamada, çalışmanın denetiminde gizli yerlerin "satılacağını", mekan transferinin hızlı olacağını, "bir yer için bir atış" olacağını söyledi. durum, gıda ve her düzeyde ilaç denetimi Bölümler, toplumun birlikte çalışmasını gerektiren tanım ve tüketim uyarısını teşvik etmek için medyaya, topluluk sınıflarına ve diğer sağlıklı gıda türlerine bağlı kalır.
Devlet Konseyi Geliştirme Araştırma Merkezi'nin geliştirilmesinde, Piyasa Ekonomisi Enstitüsü'nün orijinal direktörü, Tüketici Derneği uzman komitesi uzmanı Ren Xingzhou görüşü, araştırma ve mücadeleye odaklanmak gereklidir, ancak tüketici koruma çalışmasının odak noktası daha fazla odaklanmalıdır. Mevzuatın güçlendirilmesi gibi uzun vadeli mekanizmaların inşası, Çok taraflı işbirliği, sosyal savunma işbirliği ortak yönetimi yoluyla düzenleyici makamların dosya mekanizmasının bütünlüğünü geliştirmek.
Son zamanlarda, Çin Devlet Gıda ve İlaç İdaresi'nden öğrenilen China Youth Daily, China Youth Online muhabiri, gıda ürünleri, üretim ve yönetim, tanıtım bilgileri ve "gıda güvenliği sahtekarlığı soruşturma yaklaşımını" geliştirmek için diğer dolandırıcılık için topluluğa danışıldı. , yaklaşan sürüm.Bu hüküm uyarınca gelecekte şebeke, telefon, televizyon, radyo, konferans, toplantı vb.